Horčík sa väčšinou používa vo forme tabliet. Na tom samo o sebe nie je nič zlé. No treba pamätať na to, že žalúdok človeka vstrebe len určité množstvo horčíka. Zvyšok, takmer 60 až 70% horčíka žalúdok nespracuje a telo ho odstráni obličkami.

Existujú presvedčivé dôkazy o tom, že horčík sa vstrebáva do tela aj cez kožu. Horčík však musí byť v prírodnej forme chloridov, tak, ako je horčík zo Zechsalu.

Absorpcia cez kožu umožňuje obísť tráviaci trakt. Práve preto sa táto metóda dopĺňania horčíka dostáva do popredia a vedecký záujem o ňu rastie.

Horčík Zechsal sa ťaží v Holandsku, neďaleko Veendamu. Tento zdroj je odborníkmi označovaný ako najkoncentrovanejší a najčistejší(nekontaminovaný). Vo svojej pevnej forme obsahuje až 47% chloridu horečnatého.

Zechsal tu sídli od roku 2010. Jedinečnú surovinu, v kvapalnom alebo pevnom stave, získavajú priamo od spoločnosti Zechstein Minerals. Priamo pri zdroji ju spracovávajú na humánne využitie a spotrebiteľom ju odovzdávajú už vo forme Zechsal horčíkového oleja alebo vločiek do kúpeľa.

Všetky zložky vo výrobkoch Zechsal sú 100% prírodné a podliehajú najprísnejším (BDIH) zárukám kvality prírodnej kozmetiky.

S výrobkami Zechsal máte istotu najčistejšieho a najjemnejšieho prírodného horčíka priamo z jedinečného zdroja Zechstein.